Postet nga: Amerika

Palmer dhe Vuçiq bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, bisedoi të hënën, përmes video-lidhjes, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ...

Ish-këshilltarja e Kurtit i reagon Grenellit

Ish-këshilltarja e kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Fëllanza Podrimja, i ka reaguar ish-emisarit të ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pasi ...

Senatori Bob Dole diagnostikohet me kancer në mushkëri

Senatori amerikan, Bob Dole, njoftoi se është diagnostikuar me kancer në mushkëri.

Një bombardues amerikan ka fluturuar mbi Gjirin Persik

Shtetet e Bashkuara njoftuan se një bombardues B-52 ka kryer një fluturim mbi Gjirin Persik si shenjë e demonstrimit të fuqisë dhe “parandalimit të një agresioni të mundshëm”.

Kosnett: SHBA-ja kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova

Maratonë diskutimesh, propozime dhe reflektime mbi angazhimin e diasporës nga profesionistë shqiptarë kudo në botë përmbyllën ditën e parë të konferencës Diaspora Flet 2020.

Trump shpallet fitues në Alaska

Donald Trump është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale në shtetin e Alaskës, një fitore që nuk do të ndryshojë rezultatin përfundimtar të këtij procesi.

Emrat që mund të drejtojnë politikën e jashtme të Bidenit

Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden?

Grenell me mesazh për shqiptaro-amerikanët: Ta rizgjedhim Trumpin president

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi u është drejtuar shqiptaro-amerikanëve përmes një video mesazhi duke i inkurajuar që ...