Postet nga: Amerika

Pse po vazhdojnë të rriten çmimet në Amerikë?

Rritja e çmimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vazhduar edhe në fillim të këtij viti. Një tjetër masë kryesore e inflacionit tregoi se çmimet u ...

Biden shpall planin Kombëtar të Infrastrukturës së automjeteve elektrike prej 5 miliardë dollarësh

Plani fokusohet në ndërtimin e stacioneve të karikimit përgjatë korridoreve të caktuara të karburantit alternativ.

Biden u kërkon amerikanëve të largohen nga Ukraina

Presidenti i SHBA Joe Biden ka përsëritur paralajmërimin e tij se çdo amerikan që është ende në Ukrainë duhet të largohet sa më shpejt të jetë e ...

Biden: Neni 5 është obligim i shenjtë

Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për të dërguar mijëra trupa në Evropë për të forcuar aleatët e NATO-s, në kohën e ...

Amerika nderon udhëheqësin e të drejtave civile Martin Luther King

Kanë kaluar 54 vjet që nga vrasja e Dr Martin Luther King, Jr. - predikuesi afrikano-amerikan, i cili udhëhoqi një lëvizje të të drejtave civile që ndryshoi Amerikën ...

Escobar: Tensionet janë shumë të larta, duhet të ulen

Zëvendësndihmës sekretari amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, të mërkurën u takua në Bruksel me zëvendëskryeministrin e Kosovë...

Amerika dhuron pajisje mjekësore për Kosovën në vlerë 300 mijë dollarësh

Ultrazë, monitorë për pacientë, flometra, rregulatorë të oksigjenit, CPAP maskë (pajisje për asistim në frymëmarrje), analizatorë të gazrave, janë pajisjet e dhuruara nga Amerika për Shë...

Zyrtarët amerikanë dhe rusë do të diskutojnë sulmet kibernetike

Sulmet kibernetike ndaj bizneseve amerikane, si ai i kohëve të fundit ndaj firmës teknologjike Kaseya në Florida, do të diskutohen në një takim të zyrtarëve të lartë ...