Postet nga: Ambienti

Certifikohen 100 ambientalistë për avokimin e çështjeve të ambientit

Me përkrahjen Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë dhe organizimin e BIRN Kosova dhe organizatës ERA, sot në Prishtinë janë certifikuar 100 ambientalistë, të cilët kanë qenë ...

Banorët e Kusarit kundër shkatërrimit të natyrës nga gurëthyesit - VIDEO

Banorët e fshatit Kusar të Gjakovës po kundërshtojnë shkatërrimin e natyrës në këtë fshat nga kompanitë e gurëthyesve.

Nis 'Bunarfest' në Lumbardhin e Prizrenit

 

Dita Botërore e Oqeaneve - Thirrje për kujdes ndaj pasurisë ujore

Dita Botërore e Oqeaneve, e cila shënohet çdo vit në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet.

Qeveria Haradinaj lë anash ambientin, shpenzoi 3.4 milionë më pak se Qeveria Mustafa

Dita botërore e mjedisit, e gjeti Kosovën me shpenzime 16.4 milionë euro për mbrojtjen e tij. Sipas të dhënave të ASK-së, Qeveria Haradinaj në raport me atë ...

Shënohet Dita Botërore e Mjedisit

Ministria e Mjedisit dhe  Planifikimit Hapësinor mbështetur nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, do të shënojnë Ditën Botërore të ...

Gjakovë, protestë kundër shkatërrimit të natyrës nga gurëthyesit

Banorët e fshatit Kusar si dhe fshatrave përreth, sot protestojnë para Kuvendit Komunal të Gjakovës.

Ambienti te burimi i Drinit të Bardhë i mbytur në bërllok - FOTO

Një nga vendet me bukuri të rralla natyrore, burimi i Drinit të Bardhë në Radavc të Pejës, është mbushur ngado me bërllok.