Postet nga: Ambasadori Hovenier

Hovenier: Një lloj strukture apo strukturash qëndron pas sulmit në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha të shtunën se një lloj strukture apo strukturash qëndron pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës ...

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Kurtit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, i ka shkuar në takim të enjten kryeministrit Albin Kurti.

Hovenier: Përpjekjet për të penguar zgjedhjet do të dënohen ashpër nga komuniteti ndërkombëtar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka përsëritur edhe një herë qëndrimin e SHBA-së lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve të jashtë...

Hovenier për Asociacionin: S'duhet të jetë me kompetenca ekzekutive

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është koha që të ecet tutje me Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. Por ka thënë se ...

Ambasadori amerikan takon Abdixhikun me bashkëpunëtorë

Ambasador i Shtetve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, të merkurën zhvilloi një takim me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku dhe kryesinë ...

Bislimi: Hovenier vjen në Prishtinë për ta çuar në fund dialogun

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka njoftuar se ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, pas pak ditësh do të jetë në Prishtinë