Postet nga: Ambasadorët e QUINT-i

Osmani takon ambasadorët e QUINT-it dhe BE-së, kërkon masa ndaj Serbisë  

Mëngjesin e sotëm presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka nisur me një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe të BE-së, të cilëve i ka kë...

Detaje nga takimi i Kurtit me ambasadorët e QUINT-it

Mëngjesin e sotëm në zyrë të kryeministrit Albin Kurti i shkuan përfaqësuesit diplomatik të shteteve të QUINT-it dhe Bashkimit Evropian.

Presidentja Osmani takon ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it në Kosovë, gjegjësisht, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, ambasadorin e ...

Kurti diskuton me ambasadorët e QUINT-it për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Përfaqësuesit e Përhershëm të shteteve të QUINT-it në OSBE dhe ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar ...

Lista Serbe i shkruan ambasadorëve të QUINT-it, ankohet për vendimet e qeverisë për shpronësime

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq i ka dërguar letër proteste 5 ambasadorëve të QUINT-it dhe shefave të misioneve të BE-së, UNMIK-ut, OSBE-së si dhe komandantit të ...

Kurti për vendimin e ri për targat: Janë njoftuar shtetet e QUINT-it

Qeveria e Kosova ka marrë një vendim të ri për targat ilegale, të cilin kryeministri Albin Kurti e ka quajtur vendim që bënë “sekuencimin dhe shkallëzimin e ...

Kurti kërkon nesër seancë të jashtëzakonshme për referendumin e Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po synon që të nxjerrë një rezolutë të  përbashkët, në të cilën do të shprehet vullneti politik i deputetëve të ...