Postet nga: Ambasada franceze

Vrasja e burrit me sëpatë: Abuzimi me fëmijën ‘skenar që do i'a kishte zili edhe Hitchcock'

‘‘... përderisa vet e akuzuara rrëfen një skenar të një ngjarje të pa qenë kinse me abuzimin e të miturit, e që vërtetë edhe Hiqkoku do ia kishte ...

Ambasada franceze dhuron 15,000 teste antigjenike

Ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel, ka njoftuar se sot i kanë dorëzuar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, 15,000 teste antigjenike.

Të mërkurën nis edicioni i 19-të i Festivalit të Filmit Frankofon në Kosovë

Organizuar nga Ambasada e Francës në Kosovë, nga 13 deri më 18 nëntor 2019 mbahet edicioni i 19 -të i Festivalit të Filmit të Filmit Frankofon në Kosovë.

Javën e ardhshme mbahet konferenca ‘Kosova, ashtu siç e kanë ëndërruar...’

Të hënën e ardhshme, më 6 maj 2019, Ambasada e Francës në bashkëpunim me Shoqatën e Profesorëve të Frëngjishtes të Kosovës (SHPFK), organizojnë konferencë...

Të mërkurën nis edicioni i 19-të i Javës së Frankofonisë në Kosovë

Me koncertin e Shpat Dedës dhe performancës me këngë franceze nga Elsa Hyseni, do të hapet të mërkurën, më 6 mars 2019, në Teatrin ODA, edicioni i 19...

Ambasada franceze : Pas miratimit të ligjeve për FSK-në, filloni dialogun me Serbinë

Ambasada e Francës në Kosovë ka njoftuar se e njohin miratimin e ligjeve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), të cilat parashikojnë transformimin e saj gjatë ...

Nesër nis edicioni i 18-të i Festivalit të i Filmit të Frankofonisë në Kosovë

Me shfaqjen e filmit “Au Revoir là – haut” të Albert Dupontel që do të bëhet nesër në mbrëmje, më 2 nëntor 2018, në ora 20:00 në Cineplexx Kosova, do ...