Postet nga: ambasada e shba-së

Ambasada e ShBA-së bën thirrje të respektohen masat e reja të qarkullimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka bërë thirrje që qytetarët t’i respektojnë masat e vendosura nga institucionet e Kosovës, për ...

Ambasada amerikane lavdëron profesionalizmin e ministrit Vitia në menaxhimin e krizës së COVID-19

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka dërguar një letër falënderimi për ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, lidhur ...

Ambasada e ShBA-së në Kosovë bën thirrje të lihen anash ndasitë mes komuniteteve

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka lëshuar një deklaratë për bashkëpunim të vazhdueshëm.

Grenell mbështet qëndrimin e SHBA-ve kundër reciprocitetit

Emisari i  Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka ndarë të njëjtin mendim me ambasadën e SHBA-ve sa i përket vendimit të Qeverisë së ...

Amasada amerikane ofron mbështetje pas situatës me coronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, priti sot në takim përfaqësuese të Ambasadës së ShBA në Kosovë nga Njësia e shëndetësisë, me të ...

Apeli i Ambasadës së ShBA-së drejtuar liderëve rajonalë: Lini anash dallimet politike, përqendrohuni te qytetarët!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka bërë thirrje që në kohën e pandemisë së coronavirusit vendet t'i lënë anash dallimet politike dhe të bashkohen pë...

Të paktën tri raketa qëllojnë ambasadën amerikane në Bagdad