Postet nga: Ambasada e Britanise

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar uron Kosovën në 12 vjetorin e pavarësisë

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka uruar Kosovën në 12 vjetorin e pavarësisë.

Ambasada britanike: Deklarata e Vuçiqit dëmton mundësitë për pajtim dhe kthimin në dialog

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili masakrën e Reçakut e ka quajtur "trillim të ...

Ambasada britanike i drejtohet tifozëve anglezë: Kënaquni në Kosovë!

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, me anë të një njoftimi ka treguar se si Kosova do të i pres tifozët anglezë për ndeshjen futbollistike e cila ...

Ambasada britanike i përgjigjet Vuçiqit për fotografinë me Albin Kurtin

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, i është përgjigjur presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq lidhur me takimin e ambasadorit britanik Nicholas Abbott në selinë e Lë...

Ambasadori britanik viziton Kurtin, i uron fitoren

Lëvizja Vetëvendosje gjatë ditës së sotme ka pritur në takim ambasadorin britanik, Nicholas Abbot.

Ambasada e Britanisë njofton për proceset e rekrutimit të lëna në gjysmë

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka thënë se disa prej proceseve të rekrutimit nëpër agjencitë e pavarura në Kosovë, pas shpërndarjes së Kuvendit, kanë ...

Paralajmërohet lansimi i fjalorit online shqip- serbisht- shqip

Organizata Ndërkombëtare për Migracion (IOM) në bashkëpunim me Zyrën e Komisionarit të Gjuhëve dhe UNMIK-un ka organizuar prezantimin dhe diskutimin lidhur me zhvillimin online ...

BIRN dhe D+ prezantojnë integritetin e Administratës Tatimore të Kosovës

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese (BIRN Kosova) dhe Demokraci Plus (D+) me përkrahje të Ambasadës së Britanisë në Prishtinë, organizojnë tryezën për Integritetin në Administratën ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!