Postet nga: Ambasada Britanike

Kuvendi vazhdon memorandumin me Ambasadën e Britanisë për pozita të larta drejtuese

Kuvendi i Kosovës ka nënshkruar memorandum me Ambasadën e Britanisë së Madhe në Kosovë për pozitat e larta drejtuese.

Hoti: Qeveria është në proces të aktivizimit të memorandumit me Ambasadën britanike për rekrutim

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti, ka thënë se Qeveria është në proces të riaktivizimit të Memorandumit të bashkëpunimit me Ambasadën e Britanisë së Madhe, që i ...

Ambasada britanike mirëpret lehtësimet e kufizimeve lidhur me COVID-19

Përmes një postimi në Facebook Ambasada e Britanisë ka mirëpritur njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimet me faza të kufizimeve të COVID-19

Britanikët mirëpresin emërimin e Kurtit si mandatar, kërkojnë formimin e qeverisë së re

Ambasada Britanike në Kosovë ka mirëpritur emërimin e Albin Kurtit për mandatar të formimit të qeverisë së re nga ana e presidentit të vendit Hashim Thaçi.

Ambasada britanike: LVV e LDK t'i tejkalojnë dallimet e ta formojnë Qeverinë!

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë u ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së që t'i tejkalojnë dallimet dhe sa më shpejt ta formojnë Qeverinë.

Ambasada britanike kërkon që Qeveria të formohet sa më shpejt

Ambasada britanike në Kosovë ka mirëpritur konstituimin e Kuvendit dhe ka uruar Glauk Konjufcën si kryekuvendar si dhe të gjithë anëtarët e tjerë të Kuvendit të ...