Postet nga: Ambasada Amerikane

Ambasadori i SHBA-së: Të korruptuarit të përballen me pasojat

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett  ka folur për përkrahjen amerikane në fushën e sundimit të ligjit në vend dhe në luftën kundër krimit ...

Turqia u reagon amerikanëve për ‘gylenistët’ e dëbuar nga Kosova

Qeveria turke ka reaguar ndaj deklaratave të Ambasadës amerikane në Prishtinë të bëra lidhur me gjetjet e Komisionit hetimor parlamentar të Kosovës, i cili kishte gjetur 31 shkelje ...

Ambasada e ShBA-së: Ushtarët amerikanë do të mbeten në Bondsteel

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar përkrahjen e ShBA-së për KFOR-in dhe praninë e trupave amerikane në Kampin Bondsteel në Kosovë.

ShBA e përsërit: Taksa 100% duhet të pezullohet

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, përmes një njoftimi për media ka dhënë versionin e saj për takimet e djeshme dhe ...

Ambasada amerikane: Taksa 100%, reagim emocional

E ngarkuara me Punë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Coleen Hyland, ka reaguar ndaj taksës prej 100 për qind të vendosur nga autoritetet kosovare ndaj ...

Ambasada e Amerikës përgëzon Kuvendin për miratimin e Ligjeve të "ERA"-s

Ambasada Amerikane ka vlerësuar lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për Agjendën Evropiane të Reformave, respektivisht ligjet që lidhen ...

Kjo është shkalla e ndotjes së ajrit sot në Prishtinë

Gjendja e ajrit në Prishtinës në bazë të matjeve të fundit shihet të jetë e përmirësuar në krahasim me atë gjatë javës.

Ndotja e ajrit në Prishtinë në gjendje mesatare

Gjendja e ajrit në Prishtinës në bazë të matjeve të fundit shihet të jetë përmirësuar në krahasim me atë të para dy ditëve.