Postet nga: ali selimaj

Pse hoqi dorë kryeprokurori nga padia për Mimoza Kusarin

Një fotografi e Mimoza Kusarit e shpërndarë nga gjyqtari i çështjes Misin Frangu ka nxitur dyshimin e avokatit të Ali Selimajt në objektivitetin e gjyqtarit pasi që  padia pë...

Selimaj mungoi në seancat kundër Kusari-Lilës, bie padia për shpifje

Padia ndaj Mimoza Kusari-Lila për shpifje e ushtruar nga Ali Selimaj, kryeprokuror në Prokurorinë Themelore të Gjakovës konsiderohet si e tërhequr nga Gjykata.

Selimaj: Asnjë Kriminel S`Do të Qëndrojë Stoik

Kryeprokurori i Gjakovës, Ali Selimaj, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” se ai në bashkëpunim me institucionet e tjera të rendit dhe ligjit do ta ...

Kryeprokurori i ri Sfidohet nga Rasti ‘Pista’

Kështu ka deklaruar kryeprokurori i ri i Gjakovës, Ali Selimaj, në një intervistë për emisionin “Drejtësia në Kosovë”.

Mimoza Kusari-Lila Paditet për Shpifje

Kryeprokurori i porsazgjedhur i Gjakovës, Ali Selimaj, ka paditur Mimoza Kusari-Lilën për shpifje.

Zyrtari i Gjakovës Ankohet në Prokurorin Selimaj

Zyrtari i Gjakovës Ankohet në Prokurorin Selimaj

Ali Tafarshiku, zyrtar në Komunën e Gjakovës thotë se është ndier i fyer nga trajtimi që iu bë në prokurorinë e këtij qyteti kur u ftua si ...

Motivi i Vrasjes në Gjakovë – Hakmarrja

Autorë të vrasjes së trefishtë që ka ndodhur sot pasdite në Gjakovë dyshohet të jenë Shkëlqim Shala dhe Veton Gjoshi, ka thënë për KALLXO.com ushtruesi i ...

Arrestohet Rojtari i Prokurorisë, Shpërndante Pornografi në Internet

Një punëtor i sigurimit i caktuar me detyrë për të ruajtur Prokurorisë e Gjakovës është arrestuar me dyshimin se ka shpërndarë materiale pornografike të fëmijë...