Postet nga: ali selimaj

Kryeprokurori pa asnjë qindarkë në xhep

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjakovës, Ali Selimaj, në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion ka deklaruar pasuri të paluajtshme me vlerë afër 57 mijë euro e ...

Pamjet ku inspektori mbulohet me para, Prokuroria autorizon hetime paraprake

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj ka autorizuar gjatë ditës së sotme Policinë në Malishevë të kontrollojë tek inspektori i Komunës së Malishevës, Driton Krasniqi, ...

Policia ruan familjen e të dyshuarit për vrasjennë Marmull të Gjakovës

Një person u vra dhe një tjetër mbeti i plagosur në fshatin Marmull të Komunës së Gjakovës.

Ish-zyrtari i Prokurorisë së Gjakovës, rastin e kanosjes e quan montim nga kryeprokurori Ali Selimaj

Yll Xhiha, avokati për të cilin Prokuroria dje njoftoi se është në kërkim nga policia nën dyshimet se ka kanosur punëtorin e sigurimit në Prokurori Prokurorinë ...

Kryeprokurori Selimaj viziton të lënduarit, nga shpërthimi i një bombole në Rahovec

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj,  në Spitalin Regjional në Gjakovë, vizitoi të lënduarit e një nate më parë, në fshatin Ratkoc të Rahovec,  pikërisht në  ...

Prokurori i Gjakovës hetohet për kërcënim të gruas së vëllait

Agron Matjani, prokuror në Departamentin e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës, po hetohet nga Policia e Kosovës për një kanosje që dyshohet t’...

Prokuroria flet për hetimet rreth vrasjes me eksploziv në Smolicë

Mëngjesin e djeshëm një burrë 61 vjeçar inicialet e të cilit janë H. A. ka vdekur si pasojë e një shpërthimit të një eksplozivi të vendosur në ...

Pse hoqi dorë kryeprokurori nga padia për Mimoza Kusarin

Një fotografi e Mimoza Kusarit e shpërndarë nga gjyqtari i çështjes Misin Frangu ka nxitur dyshimin e avokatit të Ali Selimajt në objektivitetin e gjyqtarit pasi që  padia pë...