Postet nga: Ali Rexha

I caktohet masa e sigurisë ish-prokurorit Ali Rexha, të mos i afrohet prokurorit Sulejmani dhe KPK-së

Ish-prokurori special. Ali Rexha gjatë ditës së sotme ka dalë para gjyqtarit të procedurës paraprake pasi ndaj tij Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar masë të sigurisë ...

Ish-prokurori Ali Rexha del para gjykatësit pasi dyshohet se kërcënoi prokurorin special Lulzim Sulejmani

Ish-prokurori Ali Rexha po dyshohet se ka kërcënuar verbalisht prokurorin special Lulzim Sulejmani.

Detaje lidhur me arrestimin e ish-prokurorit Rexha, dyshohet se e kërcënoi prokurorin Sulejmani para disa personave

Mesditën e sotme më saktësisht rreth orës 12:05, prokurori i Prokurorisë Speciale, Lulzim Sulejmani kishte raportuar në Polici një kërcënim që kishte marrë.

Arrestohet ish-prokurori Ali Rexha

Është arrestuar gjatë ditës së sotme ish-prokurori Ali Rexha.

Shtyhet seanca e të akuzuarve për sulm ndaj policëve në Mitrovicë

Seanca  e paraparë të mbahet sot në Gjykatën e Mitrovicës ndaj të akuzuarve Agron Murati dhe Musa e Vehbi Mulliqi ka dështuar.

Gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Skenderaj drejtë fundit

 

Të akuzuarit i kërkojnë falje personit që tentuan ta vrasin

 

Dosja e Prokurorisë - I akuzuari ditën që doli nga burgu u përfshi në një rast të vrasjes në tentativë

31 tetori i vitit 2018 nuk kishte qenë shumë me fat për të riun Arianit Pllana. Në po atë ditë ai ishte liruar nga qendra e paraburgimit, ku kishte qenë duke ...