Postet nga: Ali Berisha

Kandidati i AAK-së që është pro martesave të gjinisë së njëjtë e pro bartjes së shamisë në shkolla

Kandidati për deputetë dhe ish- kryetari i Pejës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se duhet të ...

Pesë policë dëshmuan se nuk e kanë parë Fisnik Ismailin me gaz lotsjellës në Kuvend

Në gjykimin e Deputetit  të Kuvendit të Kosovës nga Partia Social Demokrate, Fisnik Ismaili, i cili akuzohet për posedim të gazit lotsjellës në ndërtesën e ...

Nënkryetari i AAK-së i përgjigjet Thaçit: Nuk kemi frikë, jemi të gatshëm për zgjedhje

Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha në një prononcim për KALLXO.com u është përgjigjur deklaratave të sotme të presidentit Hashim Thaçi, i cili haptazi e “kë...

Ish- kuadri i AKR-së bëhet koordinator i AAK-së për Mitrovicë

Aleanca për Ardhmërinë  e Kosovës, ka njoftuar se e ka emëruar Jeton Ujkanin, koodinator të procesit zgjedhor në Degën e Mitrovicës së këtij ...

Ali Berisha e llogarit punë vizitën në Spitalin e Pejës

Zëvendësministri i Ministrisë së Shëndetësisë, Ali Berisha ka thënë se njëra ndër detyrat e tij ka qenë edhe përfaqësimi i Ministrisë ...

Berisha Zëvendëson Haradinajn

Liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinajn, në postin e deputetit pritet ta zëvendësojë ish-kryetari i Komunës së Pejës, ...