Postet nga: Aleksandër Vuçiq

“Vuçiq ka urdhëruar të ndërpritet komunikimi me policinë e Kosovës dhe KFOR-in”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq urdhëroi ushtrinë si dhe ka kërkuar nga policia dhe shërbimi informativ BIA të ndërpresin çdo komunikim me policinë e ...

Vuçiq takohet me Mogherinin

Ndonëse nga mediat serbe u paralajmërua që mund të anulohen takimet e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Bruksel, një gjë e tillë nuk ndodhi. Vuç...

Thaçi flet nga Brukseli për vizitën e Vuçiqit në Kosovë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se i respekton kërkesat e zyrtarëve politik serb që të vijnë në Kosovë.

Vuçiq e kundërshton Pacollin: Nuk dhurojmë armë, i shesim ato

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i hodhi poshtë deklaratat e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behxhet Pacolli, se Serbia u dhuron armë disa shteteve, në këmbim ...

Mitchell në Serbi: SHBA Mbështet Ushtrinë e Kosovës

Zyrtari i lartë amerikan Wess Mitchell konfirmoi mbështetjen e Amerikës për krijimin e një ushtrie të rregullt në Kosovë gjatë vizitës së tij në Serbi - ...

Deklaratat e Frikshme të Vuçiqit për 'Nyjën Kosovare'

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ia ka kushtuar një shkrim Kosovës dhe vendimeve të vështira që e presin atë në raport me Kosovën dhe integrimet e ...

Arsenal Armësh Afër Shtëpisë së Vuçiqit

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, tha të shtunën se policia ka gjetur disa granata dore, bazooka dhe një sasi të madhe municioni për mitralozë dhe ...

Shqiptarët: Gjysma e Zgjidhjes së Problemit në Ballkan

Edhe mund të keni dëgjuar shumë për atë që ka ndodhur muajin e kaluar në takimin e Edi Ramës me Aleksandar Vuçiqin në Beograd.