Postet nga: aleksander vucic

Loja e pabalancuar Vuçiç – Rama i sjell përfitime vetëm Serbisë

Udhëheqësit e Shqipërisë dhe Serbisë duket se kanë krijuar një miqësi të pagjasë - por kjo vetëm sa po inkurajon një Serbi gjithnjë e më ...

Vuçiq anulon Paradën e Krenarisë në Beograd

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka anuluar ngjarjen ndërkombëtare të EuroPride që ishte planifikuar të mbahej në Beograd nga 12-18 shtatori, ndërsa organizatorët e ngjarjes janë ...

Vuçiq nga Beogradi ‘konfirmon’ se ka qasje se çka ndodh në veri të vendit, publikon pamje nga Mitrovica Veriore

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ditën e premte të javës së kaluar në një konferencë ‘konfirmoi’ se ka qasje në pamjet dhe ato çfarë ndodhin në veri ...

Kurti komenton takimin e Vuçiqit me përfaqësuesit e institucioneve në Kosovë

Mbrëmë mediumi serb PINK TV ka raportuar për një takim në mes serbëve të Kosovës dhe Vuçiqit ndër ta pjesëmarrës edhe  gjyqtarë ...

Vuçiq: Jemi të gatshëm të punojmë me Kosovën në iniciativën ‘Ballkani i Hapur’

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, gjatë konferencës në kuadër të iniciativës “Ballkani i Hapur”, u pyet se nëse Kosova pranon të bëhet pjesë ...

Vuçiq: Ne tre vendet, do të nënshkruajmë memorandum për lejet e punës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq gjatë takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov në kuadër të ...

“Ballkani i Hapur” Edi Rama: Në 2021 në Shqipëri u rrit fluksi i turistëve nga Serbia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke mbrojtur idenë e “Ballkanit të Hapur”, ka marrë si shembull rritjen e numrit të turistëve serb, që këtë it kanë pushuar ...

Vuçiq, Rama dhe Dimitrov, do takohen me biznesmenë në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur sot në mëngjes në Pallatin e Serbisë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut, ...