Postet nga: aleksander çeferin

Presidenti i UEFA-s: Jemi fuqishëm kundër Superligës së Europës, do ta vriste futbollin

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, ka dalë haptazi kundër Superligës së Europës, e cila është paraparë të përbëhej nga super klubet europiane.

Çeferin optimist se kampionati europian do të mbahet në vitin 2021

Kampionati europian “Euro 2020”, i paraparë të mbahej këtë verë në 12 qytete nikoqire është shtyrë për vitin 2021, për shkak krizës së krijuar nga coronavirusi.

Çeferin: Është lajm i jashtëzakonshëm që Bundesliga do të vazhdojë

Bundesliga 1 dhe Bundesliga 2 do t’i rikthehen fushave të blerta më 16 maj.

Çeferin: Serie A do të përmbyllet, unë jam optimist dhe i sigurt

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, ka folur për periudhën në të cilën po kalon futbolli europian si pasoj e pandemisë së coronavirusit.

Edhe presidenti i UEFA-s reagon për gjendjen e krijuar në futbollin e Kosovës

Për gjendjen e krijuar në futbollin e Kosovës, ka reaguar edhe presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, pas reagimit të presidentit të FIFA-s, Gianni Infatinos.

Presidenti i UEFA-s Premton Investime në Infrastrukturën e Futbollit Kosovar

Këtë premtim presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, e bëri gjatë vizitës që i bëri Federatës së Futbollit të Kosovës.