Postet nga: Aleksandar Vuçiç

Thaçi flet para takimit në Bruksel

Presidenti Hashim Thaçi para takimit në Bruksel me presidentin serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është e obligueshme për një...

Çka nëse Vuçiq shpërngulet në Kosovë?

"Më sulmojnë ata që tashmë kanë letërnjoftime shqiptare, letërnjoftime të Kosovës. “Dikush tjetër do të përdorte një shprehje tjetër për të thënë ...

Vuçiq: Ivanoviqi Kishte Probleme me Biznesmenin Serb të Kosovës

Aleksandër Vuçiq tha të hënën në mbrëmje se Oliver Ivanoviq, i cili u qëllua për vdekje në janar dhe biznesmeni vendas Milan Radojç...

Vuçiq e Kaloi Natën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq erdhi dje në Kosovë pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq.

Vuçiq në Kosovë Për t’i Ofruar Siguri Serbëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiqit e ka paralajmëruar për të shtunën një vizitë në Kosovë.

Thaçi Bisedoi në Telefon me Vuçiqin

Presidenti Thaçi tregoi nëpërmjet një postimi në Facebook se sot bisedoi në tefefon me Kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Zyrtare: Policia e Kosovës me Autoblinda Në Veri

Zyrtare: Policia e Kosovës me Autoblinda Në Veri

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani e konfirmoi për KALLXO.com se forcat e rendit janë shtuar në veri.

Biden në Serbi për Progresin e saj Drejt BE-së

Takimet pritet të kenë në fokus ambiciet e anëtarësimit të Serbisë në BE  dhe marrëdhëniet e saj me Kosovën dhe Rusinë.