Postet nga: Aleanca për ardhmërinë e Kosovës

Tahiri: Besoj që mocioni për rrëzimin e Qeverisë jetësohet në shtator

Kreu i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se seancën e parë të Kuvendit të Kosovës, në sesionin ...

AAK kërkon debat parlamentar për punën e qeverisë Kurti 2

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kërkuar debat parlamentar për punën e Qeverisë së Kosovës në këto dy vite.

AAK përmes një amendamenti kërkon rritjen e pagave deri në 30% deri në miratim të Ligjit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)ka mbajtur sot një tryezë diskutimi me temë "Projektligji i Buxhetit të Kosovës për vitin 2023 – Ligji i Pagave”.

AAK kundër bashkëpunimit me Listën Serbe për rrëzimin e qeverisë Kurti

Lista Serbe ka marrë edhe një refuzim nga një parti shqiptare për ftesë për bashkëpunim në rrëzimin e Qeverisë Kurti. Nga AAK kanë deklaruar se nuk ...

Prishtinë, asamblistja e AAK-së i bashkohet PDK-së

Grupit të asamblistëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Prishtinë iu është bashkuar Arbnora Ajeti.

Haradinaj kërkon nga Qeveria që të reagojë pas paralajmërimit për rritje të çmimeve të artikujve elementarë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka konsideruar si të papërballueshme rritjen e çmimeve të artikujve elementarë.

AAK e pakënaqur me menaxhimin e pandemisë, kërkon nga qeveria të publikoj planin kundër COVID-19

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar nga qeveria që të bëjnë publik planin e menaxhimit të pandemisë si dhe planin e vaksinimit të qytetarë...

Tahiri: AAK-ja si parti opozitare refuzon ta votoj Qeverinë Kurti 2

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka uruar deputetët e legjislaturës së tetë për mandatin e ri.