Postet nga: Albulena Haxhiu

Haxhiu: Prokuroria të Veprojë Nëse PAN-i Arrin 61 Deputetë

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu ka kërkuar veprim të prokurorisë nëse koalicioni PDK- AAK- Nisma arrin të sigurojë më shumë se 61 deputetë në Kuvend.

Deputetja me Vetëm 500 Euro në Konto

Deputetja e cila udhëhoqi Komisionin për Legjislacion ka deklaruar se ka në konton e saj vetëm 500 euro ndërsa është në disa kredi dhe detyrime financiare në ...

Haxhiu: Kosovën do t’ua Kthejmë Qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka paraqitur elementet që sipas tyre e bëjnë këtë subjekt kredibil dhe ballëhapur për të kërkuar votën e qytetarëve ...

Deputetët e Koalicionit Nuk i Përgjigjen Diskutimit për Raportin e Korrupsionit

Anëtarët e Komisioni për Legjislacion, Mandate dhe Imunitete diskutuan sot për raportin e Transparency International i cili në publikimin e fundit e nxjerr Kosovën si ...

Shtyhet Seanca e Deputetëve për Lotsjellësin

Albin Kurti e Albulena Haxhiu nuk ishin të pranishëm në seancën e gjykimit ku bashkë me Donika Kadaj-Bujupin e Faton Topallin akuzohen për hedhje të gazit lotsjellë...

Ministrja nuk Shkon në Diskutimin Kundër Korrupsionit

Me arsyetimin se ka agjendë të ngjeshur në ditën e sotme, ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha nuk shkoi në Komisionin për Legjislacion ku ishte planifikuar një dë...

Përplasje e Akuza në Komision për Rastin Dehari

Deputetët Albulena Haxhiu e Vetëvendosjes, Armend Zemaj i LDK-së dhe Selvie Halimi e PDK-së debatuan ashpër në Komisionin për Legjislacion.

VV: Hetimet për Vdekjen e Astrit Deharit, Joprofesionale

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar sot publikimin e xhirimeve nga kamerat e sigurisë që tregojnë situatën në qendrën e paraburgimit në Prizren në momentet para dhe pas ...