Postet nga: Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu Kritikon Buxhetin e Planifikuar për Drejtësinë

Gjatë diskutimit për Projektbuxhetin 2018, deputetja Albulena Haxhiu tha se duke parë buxhetin që i është ndarë Ministrisë së Drejtësisë, as Qeveria Haradinaj nuk do të ketë qasje tjetë...

Deputetët e Arrestuar në Burg Jashtë Prishtinës

KALLXO.com merr vesh nga burimet brenda Policisë se tre deputetët e arrestuar të Lëvizjes vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu e Donika Kadaj janë dërguar në ...

Haxhiu i Kërkon LDK-së të Bashkohet për Hetim të ShIK-ut

Pasi deputeti i LDK-së Naser Rugova foli për hezitimin që të hetohen vrasjet e pasluftës, deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu i kërkoi Rugovës që LDK-ja ...

Albin Kurti në Kuvend, Policia Nuk e Arreston

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu e Donika Kadaj- Bujupi kanë ardhur në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila mbahet sot, duke ...

Urdhër-Arrest për Albin Kurtin, Albulena Haxhiun e Donika Kadajn

Pasi deputetët e Vetëvendosjes të akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, përveç Faton Topallit nuk u paraqitën në gjykatë, gjykata lëshoi ...

Partitë dhe Vijat e Tyre të ‘Kuqe’ për Balotazh

Përfaqësues të Vetëvendosjes, LDK-së dhe AAK-së kanë folur për KALLXO.com për mundësitë që po shqyrtojnë për të hyjnë në koalicione me partitë ...

Apostolova: Demarkimi me Serbinë të Zgjidhet me Dialog

Në ndërtesën e Kuvendit teksa u takua me përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalya Apostolova foli edhe ...

Më 13 Shtator Seanca Kundër 4 Deputetëve të Vetëvendosjes

Gjykata Themelore e Prishtinës ka caktuar datën 13 shtator seancën ndaj 4 deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.