Postet nga: Albulena Haxhiu

Kurteshi: Po Krijohet Ligji i të Fortit

Deputetja e “Vetëvendosjes” Albulena Haxhiu dhe anëtari i kryesisë së këtij subjekti politik Sami Kurteshi dolën sot në një konferencë për gazetarë pas disa vendimeve ...

Opozita Inicon Hetim për RTK, PDK e LDK nuk Përgjigjen

Lëvizja Vetëvendosje ka iniciuar formimin e një komisioni parlamentar për hetimin e transmetuesit publik (RTK), në një kohë kur akuzat e këtij subjekti politik ndaj kë...

Haxhiu: Grabovci ka Dëmtuar Imazhin dhe Funksionimin e Policisë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha se deputeti i PDK-së, Adem Grabovci ka dëshmuar se nuk ka dëmtuar vetëm imazhin e policisë por edhe ...

Mendime të Ndryshme për Vendimet e Kushtetueses

Mendime të ndryshme për disa vendime të Gjykatës Kushtetuese u shfaqën sot në tryezën e organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike ku u ...

VV: Koha Është për Zgjedhje të Parakohshme

Një ditë pas tërheqjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga rendi i ditës në Kuvend, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që kryeministri Isa ...

Haxhiu: Thaçi e Veseli Hiqen Vetëm me Mobilizim

“Këta njerëz hiqen vetëm me mobilizim qytetar,” tha Haxhiu për Thaçin e Veselin, duke u ndërlidhur me përgjimet e telefonatave të zyrtarëve ...

Debati në Kuvend Politizon Sulmin e Mbrëmshëm

Deputetët dhe grupet parlamentare në Kuvendin e Kosovës kanë debatuar gjatë rreth përmbajtjes së një deklarate me të cilën do të dënohej sulmi i mbrë...

Konjufca: Shtyllat e Krimit Janë Thaçi e Veseli

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sot një konferencë pas publikimit në media të audio-incizimeve nga bisedat e zhvilluara mes zyrtarëve të PDK-së në vitin 2011.