Postet nga: albulena balaj-Halimaj

Mëditjet e delegacionit të Kosovës në ShBA, për 6 ditë më shumë se një rrogë mesatare në vend

Një delegacion prej tetë anëtarësh, të cilit i printe shefi i Qeverisë, Avdullah Hoti, u nis drejt Shtëpisë së Bardhë më 31 gusht.

Albulena Balaj-Halimi kërkon bashkëpunim për Udhëzimin Administrativ për barnat

Në seancën plenare të Kuvendit, Kryeministrja në detyrë, Albulena Balaj-Halimi ka diskutuar lidhur me Udhëzimin Administrativ për nivelizim të çmimit të barnave.

Zëvendëskryeministrja me tetë këshilltarë politikë, vetëm dy gra

Nga gjithsej tetë këshilltarë politikë të emëruar në kabinetin e Zëvendëskryeministres Albulena Balaj- Halimaj, vetëm dy prej tyre janë gra.

Zv/kryeministrja: Nisma e ka vendosur reciprocitetin ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate Albulena Balaj-Halimaj ka dekalruar, se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë është vendosur nga partia e saj, në kohën e ministrit ...

Ish zëdhënësi i Qeverisë Kurti mohon se zyra e zëvendëskryeministrit ishte pa simbolet shtetërore

Ish zëdhënësi i Qeverisë së Albin Kurtit, Përparim Kryeziu, ka mohuar ‘akuzat’ e zëvendëskryeministres aktuale, Albulena Balaj- Halimaj, e cila në seancën e ...

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj: E kam gjetur zyrën pa simbole shtetërore

Zëvendëskryeministrja e Kosovës nga radhët e Nismës, Albulena Balaj-Halimaj, ka deklaruar se në zyrën e saj në qeveri nuk i ka gjetur simbolet e ...

Zv.kryeministrja viziton pikën kufitare me Shqipërinë, kërkon falje që ky kufi nuk u hap i pari

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për hapjen e kufirit, zëvendëskryeministrja nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj - Halimaj e ka vizituar pikë...

Kandidatja e NISMAS, pro ose kundër autostradës së Dukagjinit dhe shamive në shkolla

Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj – Halimaj, në një intervistë për KALLXO.com, ka premtuar investime në ç...