Postet nga: Albin Kurti

Albin Kurti kërkon projektligj të ri për pagat

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, gjatë një prononcimi për media, ka folur edhe për grevat e sindikatave të arsimit, shëndetësisë dhe të policisë.

Kurti: Po përpiqemi ditë e natë me LDK-në për të arritur marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se janë duke biseduar vazhdimisht me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për realizimin e marrëveshjes përfundimtare pë...

Këshilla e ambasadorit amerikan për Albin Kurtin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett pati një mesazh specifik për kryeministrin në ardhje Albin Kurti.

Qeveria Kurti planifikon ministra që janë zgjedhur deputetë

Megjithëse nuk kanë folur për emra të ministrave të ardhshëm, qeveria në koalicion me LVV dhe LDK po planifikojnë ministra që kanë marrë pjesë në zgjedhje.

Albin Kurti tregon 5 pikat ku ‘lëshoi pe’ Vetëvendosja për koalicion

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë në bisedime për formimin e koalicionit qeverisës.

Albin Kurti komenton problemet me pozitën e Presidentit në bisedime me LDK-në

Posti i Presidentit të Kosovës nuk po shihet si temë urgjente për diskutim nga Albin Kurti, Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Jeta në Kosovë, intervistë me Albin Kurti dhe Ambasadorin amerikan, Philip Kosnett

Albin Kurti, Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ishte mysafir në emisionin “Jeta në Kosovë”. Në pjesën e dytë të emisionit u transmetua intervista me Ambasadorin amerikan në Kosovë, ...

Sonte në “Jeta në Kosovë”, intervistë me Albin Kurtin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti do të flasë sot në emisionin “Jeta në Kosovë”.