Postet nga: Albin Kurti

Kurti deklarohet pas takimit me Josep Borrell

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar sot me  përfaqësuesin e Bashkimit Evropian, Josep Borrell.

DOKUMENT: Kurti ka kërkuar që seanca për votimin e Qeverisë të mbahet më 3 shkurt

Mandatari për kryeministër, Albin Kurti, sot ka kërkuar nga Kryesia e Kuvendit që ta caktojë seancën e Kuvendit të Kosovës për votimin e Qeverisë.

Albin Kurti kërkon seancë të Kuvendit për votimin e Qeverisë

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se mandatari për kryeministër, Albin Kurti, për ditën e nesërme ka kërkuar mbledhje të Kryesisë së Kuvendit, pë...

Albin Kurti do të takohet me përfaqësues të Listës Serbe

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot pritet që të takohet me përfaqësues parlamentarë të minoriteteve, përfshirë edhe atyre të minoritetit serb.

Çka ndodh nëse dështojnë negociatat për koalicionin qeverisës?

Dështimi eventual i negociatave ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës, do të ...

Kurti për vrasjen e policit: Duhet një qeveri ndryshe që mbështet policinë e ligjin

Me rastin e vdekjes së pjesëtarit të Policisë së Kosovës ka reaguar edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Kurti: Me qasjen e LDK-së ‘merre ose lëre’ nuk mund të arrijmë marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit të sotëm me LDK-në ku morën pjesë edhe përfaqësuesit e Quint-it, ka deklaruar se nuk ka ...

Fillon takimi Kurti - Mustafa

Ka filluar takimi mes kryetarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e Albin Kurti, për mundësinë e arritjes së koalicionit ...