Postet nga: Albin Kurti

Albin Kurti: Këto Janë Gabimet e Mia

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka listuar ato që konsideron që janë gabime të tij gjatë kohës sa ka udhëhequr apo vetëm ka qenë pjesë e ...

Albin Kurti Flet për Vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për herë të parë lidhur me vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Albin Kurti dhe Natalia Apostolova

Sonte në Emisionin “Jeta në Kosovë” u transmetuan intervistat me kryetarin e Vetëvendosje-s, Albin Kurti, dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Natalia Apostolova.

Kurti : Ky Është Kushti i VV-së për Votimin për Zhbërjen e Speciales

Lëvizja Vetëvendosje megjithëse kishte kundërshtuar themelimin e Gjykatës Speciale në vitin 2015, nuk ka dalur me një qëndrim zyrtar lidhur me nismën e deputetë...

Kurti Flet për Seksizmin dhe Abuzimin Brenda Vetëvendosjes

Në kohën kur janë shpërfaqur një mori problemesh brenda Lëvizjes Vetëvendosje, Kryetari i saj, Albin Kurti foli lidhur me një problem tjetër që sipas tij ...

Kurti Nuk e Mbështeti Molliqajn për t'u bërë Deputet

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tregoi arsyet pse kishte qenë kundër që ish-sekretari organizativ, Dardan Molliqaj të kandidojë për deputet.

‘Fenomeni Stanishiq' Sipas Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar sot në detaje se pse në diskutimet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje ishte përmendur e ashtuquajtura ‘mendësi Stanishiqi’.

Albin Kurti Tregon Pse u Dorëhoq Dardan Molliqaj

Albin Kurti ka dhënë detaje lidhur me pikënisjen e problemeve që quan në dorëheqjen e ish-sekretarit organizativ, Dardan Molliqaj.