Postet nga: Albin Kurti

Përfundon tryeza, partitë refuzuan të firmosin në tekstin e deklaratës së LVV

Lëvizja Vetëvendosje ua ka ofruar përfaqësuesve të partive politike, pjesëmarrëse në tryezën e sotme një letër ku është shkruar një deklaratë nga ...

Kurti: Drejtësia dështoi në ndjekjen e ekzekutuesve të masakrës së Dubravës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se drejtësia vendore dhe ajo ndërkombëtare kanë dështuar të ndjekin dhe të dënojnë organizatorë...

Kurti: Jemi të interesuar që sa më shpejt të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se përmes tryezës e cila do të mbahet të premten në Kuvendin e Kosovës me temë...

Albin Kurti: Të punojmë me Greqinë, të mos humbim kohë me Spanjën

Dy ditë para se të mbahet Samiti i Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor, në Sofje të Bullgarisë, Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur një tryezë në lidhje ...

Kurti: Nuk ka burg që e ndal aktivizmin studentor

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti reagoi pasi gjykata ua vazhdoi paraburgimin aktivistëve të SKV-së.

Albin Kurti takohet me politikanin serb që e njeh Kosovën e pavarur

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me politikanin serb, Çedomir Jovanoviq.

Kurti flet për ata që u larguan nga Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se ka pjesëtarë të cilët janë larguar nga Lëvizja Vetëvendosje që e dinë se kanë vepruar gabim.

Kurti: Demarkacioni, Haradinaj e Meha kanë bërë krim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha për RTK se vendimi për votimin e Demarkacionit ishte i padrejtë.