Postet nga: Albin Kurti

PDK: VV shkaktare e vetme e krizës, po i shmanget përgjegjësisë qeverisëse

Zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), janë shprehur të shqetësuar me vonesat që dy pretendentët për formimin e qeverisë së re, LVV-ja dhe LDK-ja ...

Britanikët mirëpresin emërimin e Kurtit si mandatar, kërkojnë formimin e qeverisë së re

Ambasada Britanike në Kosovë ka mirëpritur emërimin e Albin Kurtit për mandatar të formimit të qeverisë së re nga ana e presidentit të vendit Hashim Thaçi.

Hashim Thaçi e mandaton Albin Kurtin për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se e ka dërguar zyrtarisht propozimin për mandatar për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin ...

Tërmkolli-Kurtit: Qenke zgjuar në krah të majtë!

Ish-kandidatja pëe deputete nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka reaguar ndaj ofertës së rë të liderit të LVV-së, Albin Kurti që LDK të kthehet ...

Thaçi e fton Kurtin në takim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka ftuar kreun e VV-së, Albin Kurtin sot në orën 12:00 për t’ia dorëzuar Dekretin Presidencial të Mandatarit, raporton 21Media.

VIDEO: Kurti i propozon Mustafës të mbyllen në negociata deri në arritjen e marrëveshjes

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një video- mesazhi i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike të Kosovës që të kthehet në tavolinën e ...

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV-së po krijon huti për mandatarin për kryeministër

 

Thaçi sërish thirrje Kurtit: Vendimi i nënshkruar për mandatar është në tavolinën time

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë sërish thirrje kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurtit që t’i pë...