Postet nga: Albin Kurti

Deputetet Mungojnë në Gjykimin e Kolegëve të VV-së

Deputetet Mungojnë në Gjykimin e Kolegëve të VV-së

Flora Brovina e Blerta Deliu-Kodra deputetet e PDK-së që janë palë e dëmtuar në procesin gjyqësor kundër kolegëve të tyre të “Vetëvendosjes” Albin Kurtit, Albulena ...

Kurti: Ka Ndodhur Mohimi i UÇK-së

Në seancën parlamentare kushtuar vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti tha se në themelet e kësaj “republike të ...

Lufta Identitare Kosovë-Shqipëri e Vetevendosjes

Një flamur i madh i Shqipërisë valëvitet në një nga rrethrrotullimet kryesore në Prishtinë, i njohur thjesht si “Te Rrethi” ngaqë është i pari i këtij lloji ...

Kurti: Sot Kemi Korrur Fitore Historike

“Ne sot kemi shpëtuar 8,200 hektarë tokë, të larë me djersën e gjakun e qytetarëve dhe dëshmorëve të Kosovës”, tha para protestuesve të mbledhur afë...

Kurti: Protestë Paqësore e Njerëzve të Shqetësuar

Në një konferencë për gazetarë Albin Kurti tregoi arsyet pse “Vetëvendosja” do të protestojë nesër.

Debati në Kuvend Politizon Sulmin e Mbrëmshëm

Deputetët dhe grupet parlamentare në Kuvendin e Kosovës kanë debatuar gjatë rreth përmbajtjes së një deklarate me të cilën do të dënohej sulmi i mbrë...

Albin Kurti në Srebrenicë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë sot në ceremoninë përkujtimore të 21 vjetorit të masakrave dhe gjenocidit në Srebrenicë në ...

Albin Kurti, Pa Shtëpi e Pa Veturë

Në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK), ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk ka pasuri të luajtshme por as të paluajtshme.