Postet nga: Alban Muja

'Never Say Never', fjalia e famshme e Adem Demaçit përjetësohet në vepër arti nga Alban Muja

Fjalia e famshme e Adem Demaçit, “Never Say Never” është përjetësuar në vepër arti nga Alban Muja.

Shtëpiza mbi 'Gërmi', instalacioni që synon debatin për ndërtimet pa leje - VIDEO

Artisti Alban Muja është prezantuar në kuadër të Bienales ‘Manifesta14” që po mbahet në Prishtinë.

Veprat e Alban Mujës ekspozohen në Galerinë Kombëtare

Alban Muja ka hapur sonte në Galerinë Kombëtare të Kosovës ekspozitën personale “Whatever Happens, We Will Be Prepared” (Çfarëdo që ndodh, ne do të jemi të ...

Albana Muja: Drama, më e dalluara nga të gjitha gjinitë letrare

Dramaturgia Albana Muja është fituese e njërit prej tri çmimeve të konkursit të Dramës Origjinale Shqipe, “Katarian Josipi”, për 2020.

Bienalja e Venedikut, dhjetëra zyrtarë të MKRS në ceremoninë e hapjes

Dhjetëra zyrtarë të Ministrisë së Kulturës kanë marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Edicionit të 58 -të të Bienales së Venedikut, e cila u hap më 11 të kë...

FOTO - Alban Muja në Bienalen e Venedikut

Hapja e pavijonit të Kosovës në Bienalen e Venedikut është bërë sot. KALLXO.com ju sjellë fotografi nga ceremonia e hapjes së Bienales.

Intervistë me Alban Mujën, artisti që përfaqëson Kosovën në Bienalen e Venedikut

Ajo për të cilën do të flitet më së shumti sivjet në Bienalen e Venedikut është ekspozimi i anijes së fundosur, ku humbën jetën mes 700 e 1.100 ...

Ky është ekipi dhe projekti kosovar që do ta përfaqësohet në Bienalen Venedikut 2019

Ministria e Kulturës dhe Galeria Kombëtare kanë prezantuar gjatë ditës së sotme ekipin dhe projektin që do ta përfaqësojë Kosovës në edicionin e 58 të ...