Postet nga: Akuza

Milaim Zeka e akuzon Konjufcën për posedimin e parave falso

Në kohën kur në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohej buxheti i vitit 2019, deputeti nga NISMA ka hedhur akuza ndaj shefit të grupit parlamentar të VV-së ...

Shpend Ahmeti i pergjigjet akuzave të Vetëvendosjes se është aksionar në Albi Mall

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i është përgjigjur akuzave të Lëvizjes Vetëvendosje, se ai është aksionar në Albi Mall.

I akuzuari Valon Puka: Nuk e kam ditur që fotografimi me armë është vepër penale

Valon Puka i cili po akuzohet nga Prokuroria e Gjakovës për armëmbajtje pa leje, deklaroi sot para gjykatës se nuk ka qenë në dijeni se mbajtja ...

Aktakuza për terrorizëm ndaj Rinor Dizdarit rrëzohet në Gjykatë

Pretendimet se Rinor Dizdari deshi të shkojë në Siri me qëllim që t’i bashkëngjitet luftës në Siri dhe atë organizatave të quajtura “Ahrar-al-Sham” dhe “Tahrir al-Sham”, ...

I akuzuari në spital, vëllai paraqitet në Gjykatë

Gjykimi ndaj Blerim Baftiut, të akuzuarit për trafikim me migrantë u shty për shkak se ky i fundit nuk u paraqit në gjykatë.

I akuzuari për krime lufte nuk sillet në gjykatë

Gjykimin ndaj të akuzuarit për krime lufte, Skender Bislimi, ka dështuar për shkak se i njëjti nuk është sjellë nga qendra e paraburgimit në gjykatore.

Kelmendi i mohon akuzat se frikësoi policin me armë

Diamant Kelmendi është deklaruar i pafajshëm para gjykatës për akuzat se përdori armën me qëllim të frikësimit të zyrtarit policor.

Dëshmia e pacientes në gjykimin e mjekut të akuzuar për trajtim të papërgjegjshëm në spitalin privat "Heart"

Në gjykimin e mjekut Hajrullah Binakaj, i akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, pacientja R.A. kërkoi që t`i kompensohet dëmi dhe stresi ...