Postet nga: Akuza

Rrëmbimi i dy shtetasve të Maqedonisë së Veriut, rrëfehet në Gjykatë i dëmtuari i dytë

Të akuzuar për rrëmbim, zyrtarët policor Visar Kërqeli dhe Besjan Neziri, si dhe Margona Islami, Valon Kiqina, Flamur Sopi dhe Merita Zymberi, kanë dalë para gjykatë...

Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit në rastin e njohur si “PTK – Z-Mobile”

Ish shefat e PTK-së, Agron Mustafa, Rexhë Gjonbalaj dhe Ejup Qerimi, janë ulur sot sërish në bankën e të akuzuarve në rastin e njohur si “PTK – Z-Mobile”.

Sot seanca e radhës në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Seanca e radhës statusore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit do të mbahet sot, duke filluar nga ora 11:00.

Çekia kërkon nga Këshilli Evropian të dënojë përfshirjen e Rusisë në shpërthimin e vitit 2014

Kryeministri i Çekisë, Andrej Babis tha se ka kërkuar nga Këshilli Evropian që të dënojë Rusinë për përfshirjen e saj në shpërthimin vdekjeprurës ...

Mbrojtja e zyrtarëve të AGK kërkon hedhjen poshtë të aktakuzës

Ish-kryetari i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK) Zekrija Shabani dhe ish-drejtori ekzekutiv i Bordit, Arben Salihu të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe ...

Tajvani akuzon Kinën për "diplomaci me vaksina"

Tajvani ka akuzuar Pekinin për ofrim të vaksinave kineze kundër koronavirusit, për t’i bërë presion Paraguajit që të ndërpresë lidhjet me këtë ishull.

Liburn Aliu pritet të përballet sot me gjykatën

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, do të përballet sot në gjykatë me një akuzë të ngritur ndaj tij, për keqpërdorim të ...

Liburn Aliu deklarohet rreth akuzës për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka deklaruar se nuk është në dijeni se akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.