Postet nga: aktivitet

Burg i improvizuar para Zyrës së BE-së në Prishtinë, në shenjë proteste për mosliberalizimin e vizave

Aktivistë nga “Lëvizja për Demokraci” të premten kanë improvizuar një burg në formë të hartës së Kosovës para Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë.

Rritja e çmimit të grurit, PSD aksion para Ministrisë së Bujqësisë

Partia Socialdemokratike ka mbajtur një aksion para Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Fara të reja për bahçet e vjetra, fenomeni i pandemisë

Bahçet e vogla mbesin shkëndijë nostalgjike në kujtesën kolektive. Dikur pjesë e pandashme e oborrit të pothuajse çdo dytës shtëpi, bahçet po shuheshin çdo ...

Kurti: LVV i bëri 16 vjet, me parime e vizion të njëjtë

Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur të mbajë konferencë për media në 16-vjetorin e themelimit të saj, pikërisht në objektin ku kishin nisur aktivitetin në një shtëpi ...

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës me aktivitet kundër riteve fetare në Kishën Ortodokse

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” përmes një komunikate ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do mbajë aktivitet si reagim kundër riteve fetare ...

"Impact" me aktivitet në përkujtim të viktimave të komunikacionit rrugor (FOTO)

Qendra për Zhvillim Multikulturor - Impact, përmes një aktiviteti ka shënuar ditën vendore të përkujtimit të viktimave në komunikacion rrugor.