Postet nga: aktgjykimi

Momenti i shpalljes së aktgjykimit në rastin 'Pronto' - VIDEO

Gjykata e Prishtinës i ka liruar nga akuza të gjithë të akuzuarit në rastin e njohur si ‘Pronto’.

Mitrovicë, Gjykata shpalli aktgjykimin ndaj burrit që plagosi gruan në të dy këmbët

Gjykata e Mitrovicës ka shpallur aktgjykimin ndaj të akuzuarit N.N., i cili kishte plagosur gruan në të dy këmbët, pasi që kjo e fundit ishte kthyer ...

Gjykata shpall të pafajshëm drejtorin dhe ish-drejtorin e Komunës së Gjilanit

Gjykata e Gjilanit ka shpallur aktgjykimin në rastin e drejtorit të Shërbimeve Publike në Komunën e Gjilanit, Naser Korça dhe ish-drejtorit të Urbanizmit, Valon Shefkiu.

Gjykata vendos për kryeinspektorin e akuzuar për ryshfet

Gjykata në Prishtinë shpalli sot aktgjykimin për akuzën për marrje ryshfeti ndaj kryeinspektorit të punës Muhamet Binaku.

Arsyetimi i Trupit Gjykues për Pafajësinë e Naser Pajazitajt

Pas një shqyrtimit të gjatë gjyqësor, ku u dëgjuan shumë dëshmitarë dhe u proceduan prova të ndryshme për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, sot Gjykata Themelore e ...

VIDEO: Prindërit e Donjetës të Revoltuar me Vendimin e Gjykatës

Nëna e Donjeta Pajazitajt, Lumnija, ka reaguar me emocione pas vendimit të Gjykatës së Pejës, e cila e shpalli të pafajshëm Naser Pajazitajn, të akuzuarin e ...

Dënohen me Burgim Tre ish-Punonjës të Bankës, Një Lirohet

Gjykata ka shpallur aktgjykimin në rastin e ish-punonjësve të bankës “NLB”, tre prej të cilëve u dënuan me burgim e njëri është liruar.

Sot Gjykata Vendos për Limajn

Pas tetë vjetësh procedurë gjyqësore, sot në orën 14:00 do të bëhet shpallja e aktgjykimit ndaj tani më zëvendëskryeminitrit të Kosovës, Fatmir Limaj, truprojes ...