Postet nga: aktakuzë

Begaj komenton aktakuzën e ngritur ndaj tij

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka deklaruar për KALLXO.com se nuk është dijeni që i është ngritur aktakuzë nga Prokuroria Speciale.

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj Ragip Begajt

Prokuroria Speciale, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Ragip Begajt, kryetar i Malishevës, në Gjykatën e Prishtinës.

Skandali me patentë shofer, aktakuzë kundër 31 personave

Një vit e gjysmë pas një seri arrestimesh në Departamentin e Patentë Shoferëve, Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj 31 personave.

Transportonin drogë nga Shqipëria në Kosovë, aktakuzë ndaj 4 personave

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 4 të dyshuarve me iniciale A. N., I. B., L. O., dhe V. E., për drogë dhe armë pa leje.

Dosja e Prokurorisë: Si bënte kontrabandë me migrantë shtetasi sirian në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj M.A, shtetas i Sirisë, i cili gjendet në paraburgim nga data 22 gusht, nën dyshimin se ka kryer kontrabandimi me migrantë.

Aktakuzë ndaj personit që votoi për vëllain që i jetonte në Itali

Një komisioner dhe një qytetar janë pjesë e aktakuzës së ngritur nga ana e Prokurorisë Themelore të Pejës për keqpërdorim të drejtës së votimit.

Aktakuzë ndaj policit në Prizren

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të detyrës ndaj një zyrtari policor.

Aktakuzë për të dyshuarit se sulmuan dy policë pasi morën gjobë

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave të dyshuar pasi të njëjtit kanë rrahur dy policë.