Postet nga: aktakuzat

Memli Krasniqi e 'harron' vendimin e Kadri Veselit

Kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi nuk e ka përfillur një vendim të ish-kreut të PDK-së, Kadri Veseli për zyrtarët e partisë ...

Prokuroria e Shtetit në 24 orët e fundit ka ngritur 166 aktakuza kundër 204 personave

Zyra e Prokurorit të Shtetit ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë ngritur 166 aktakuza, kundër 204 personave, për vepra të ndryshme penale, ndërsa me urdhër ...

SHBA prokurorët peshojnë ngritjen e akuzave për komplot kundër shtetit për sulmin ndaj Kapitolit

Që nga fillimi i hetimeve lidhur me sulmin e 6 janarit në Kapitol afro tre muaj më parë, autoritetet federale kanë ngritur akuza kundër afro 400 pjesëmarrësve.

KMDLNJ kërkon marrëveshje politike për tejkalim të situatës

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me konfirmimin e aktakuzave ndaj ish udhëheqësve dhe themeluesve të UÇK-së ...

Clark: Aktakuzat e Speciales pengojnë në ecjen para të Kosovës

Po vazhdojnë reagimet dhe opinionet e personaliteteve të ndryshme vendore e ndërkombëtare lidhur me zhvillimet aktuale që kanë të bëjnë me aktakuzat e Speciales ndaj ish-liderëve ...

Rreth 29 mijë persona u akuzuan nga Prokuroria e Shtetit në 2018-ën

Në vitin e kaluar, 2018-të, numri i të akuzuarve për vepra penale, të moshës madhore, u rrit në 28 mijë e 600 persona apo rreth 2 mijë persona më shumë se ...

Prokuroritë në Kosovë ngrenë 38 aktakuza, kryen edhe bastisje

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë ngritur 38 aktakuza kundër 43 personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Suspendimet nga Veseli: Mbulim i skandaleve apo paralajmërim i zgjedhjeve?

Vetëm disa ditë pasi që mori mandatin e dytë si kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli doli në një konferencë për shtyp ku tha ...