Postet nga: Aktakuza

Aktakuzë ndaj të dyshuarit i cili u kap me municion në pikën kufitare Jarinje

Prokuroria Speciale gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ndaj të dyshuarit të cilit iu gjet municion në veturë në pikën kufitare Jarinje është ngritur aktakuzë.

Konfirmohet aktakuza ndaj ish-ministres Dhurata Hoxha dhe tre të tjerëve për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Është konfirmuar aktakuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj ish-ministres Dhurata Hoxhës, Ekrem Tahirit, Fitim Mustafajt dhe Gëzim Dushit.

Aktakuzë ndaj ministres Rozeta Hajdari për mosdeklarim të pasurisë

Prokuroria e Shtetit ka ngritur aktakuzë ndaj ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari për mosdeklarim të pasurisë.

Haxha në gjykatë, rrëfehen dy dëshmitarë

 

Aktakuza për kanosjen e Shaqir Totajt, Zafir Berisha del para gjykatës më 18 tetor

Zafir Berisha, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës nga Nisma Socialdemokrate, më 18 tetor të këtij viti do të dalë para gjykatës për t'u përballur me akuzat ...

Aktakuza ndaj dy ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin mbi 900 mijë euro, shtyhet seanca

Ka dështuar të mbahet seanca për Xhelil Bekteshin dhe Besim Tahirit, dy ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Ish-ministrja për integrime evropiane përsëri në bankën e të akuzuarve

 

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e Zonës Ekonomike në Malishevë

Në Gjykatën e Prishtinës sot u paraqitën Shkëlzen Morina dhe Ruzhdi Begaj në cilësinë e dëshmitarëve për rastin e Zonës Ekonomike ...