Postet nga: Aktakuza per veteranet

Rasti 'Veteranët', Sami Lushtaku pranon se i kërkoi Nuredin Lushtakut ta zëvendësonte atë në Komisionin verifikues

Agim Çeku dhe 11 të tjerët të akuzuar në rastin e njohur si 'Veteranët' u ulën sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinë...

PSD aksion para Qeverisë: Albin Kurti - veteran i rrejshëm i UÇK-së

Partia Socialdemokrate (PSD) sot ka mbajtuar një aksion para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj: Nuk është koha të flasim se ‘kush është veteran i vërtetë e kush jo’

Ish-kryeministri dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se veteranët e familjarët e të rënëve pë...

Gjykata e Apelit pa vendim për rastin e “Veteranëve”

Gjykata e Apelit ende nuk ka marrë vendim lidhur me rastin e njohur për publikun si “Veteranët”.

Agim Çeku flet pas sfidës nga prokurori Blakaj për publikimin e inçizimeve në rastin “Veteranët”

Kryetari i komisionit shtetëror për verifikimin dhe njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së Agim Çeku ka folur pas deklaratave të ish- prokurorit special, Elez Blakaj i ...

Elez Blakaj reagon pas vendimit të Gjykatës për rastin "Veteranët": Ashtu siç pritej edhe ndodhi

Ish-prokurori i cili kishte hetuar listat e veteranëve të UÇK-së, Elez Blakaj, ka reaguar përmes një shkrimi në ‘Facebook’ pas lirimit nga akuza të 12 të akuzuarve pë...

Apeli e vërteton aktakuzën për veteranët

Gjykata e Apelit i ka refuzuar kërkesat për hedhjen e aktakuzës duke e konfirmuar aktakuzën në rastin e njohur si “Veteranët”.

Më 28 janar vendoset për pensionet e 'veteranëve të rrejshëm'

Seanca ku do të vendoset për kërkesën e prokurorisë për masë të përkohshme lidhur me veteranët e dyshuar si të rrejshëm  pritet të ...