Postet nga: aksioni në veri

Haradinaj: Qeveria e Serbisë të mos e minimizojë përpjekjen tonë për luftim ndaj krimit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur shkruar edhe njëherë tjetër për aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në veri të vendit ku janë arrestuar disa ...

FOTO - Policia e Kosovës largon barrikadat në Zubin Potok

Për të parandaluar aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës, serbët kishin vendosur barrikada në veri të vendit.

Pacolli i bën thirrje Serbisë të mos abuzojë politikisht me operacionin në Veri

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka dënuar ashpër sjelljen e Serbisë karshi operacionit të cilin Policia e Kosovës është duke e ...

FOTO dhe VIDEO: Të arrestuarit në Veri sillen në Prishtinë

Disa prej dhjetëra të arrestuarve në Veri janë sjellur në Prishtinë.

(FOTO) Vetura e Policisë goditet me gurë në Veri

Përveç të plagosurve dhe të lënduarve, në aksionin e Policisë së Kosovës sot pati edhe dëme materiale.

Policia mbërrin në Leposaviq

Policia e Kosovës ka mbërrit në Leposaviq si pjesë e aksionit kundër kontrabandës së mallrave nga Serbia për në Kosovë.

Policia i demanton raportimet e mediave në Serbi për arsyen e aksionit

Policia e Kosovës ka njoftuar edhe njëherë se aksioni i sotëm në veri të Kosovës ka të bëjë me kontrabandën, duke i demantuar raportimet ...

Rasti Ivanoviq, prokurori Sylë Hoxha nuk e mohon se Milan Radoiçiq është i dyshuar

Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Sylë Hoxha në konferencën e jashtëzakonshme tha se para aksionit për arrestimin e personave të dyshuar lidhur me vrasjen e ...