Postet nga: aksioni në veri

Thaçi për aksioni e Policisë në veri: Arrestohet edhe një shtetas rus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media derisa gjatë ditës së sotme po kryhet një aksion në tërë territorin e vendit ...

Vuçiq: Qëllimi i aksionit në veri për t’i trembur serbët në Kosovë

Presidenti i Serbisë,  Aleksandër Vuçiq në një reagim për aksionin e sotëm në veri të Kosovës, ka thënë se qëllimi i veprimeve të ...

Isa Mustafa: Zbatimi i drejtësisë nuk duhet ta shqetësojë Serbinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka përshëndetur aksionin e Policisë së Kosovës i cili është duke u zhvilluar në veri.

Njëri nga të arrestuarit dërgohet në emergjencë

Një nga të arrestuarit në aksionin e Policisë së Kosovës në veri është sjellë në emergjencën e spitalit të Mitrovicës.

Veseli për aksionin në veri: Askush nuk do të shpëtojë nga dora e ligjit

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas aksionit të forcave të rendit i cili po zhvillohet në tërë vendin kundër kontrabndës dhe krimit të organizuar.

PSD: Aksioni i sotëm i Policisë, i duhur por i vonuar

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu e ka quajtur aksionin e sotme të Policisë në veri të vendit si të vonuar.

Detajet e fundit nga Zubin Potoku (Video)

Një zyrtar Policisë është plagosur me armë zjarri dhe tre të tjerë kanë pësuar lëndime gjatë aksionit të sotëm në veri të vendit. Gjatë aksionit janë arrestuar ...

Këshilltari i Pacollit: Nëse Daçiq hynë në Kosovë, do të arrestohet

Këshilltari i ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka thënë se askush nga Beogradi nuk mund ta parandaloj aksionin e Policisë që po ...