Postet nga: aksioni në veri

Qytetarë të Zubin Potokut ankohen për dëme pronash gjatë aksionit në Veri

Një aksion i gjerë i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në Veri ka ngjallur ankesa nga persona që jetojnë në atë pjesë.

Të arrestuarit në veri mbeten në paraburgim

 

Sekuestrohet kamioni me mandarina në Mitrovicë

Një kamion me mandarina është sekuestruar përkohësisht nga Prokuroria Themelore në Mitrovicë.

Operacion kundër krimit apo aksion politik?

Dy javë pas operacionit në veri, pyetja kryesore e cila ka mbetur pa përgjigje është se kush ishte iniciatori i aksionit: ishin serbët lokalë apo politika në Prishtinë ...

Paraburgim ndaj 2 policëve të dyshuar për krim të organizuar

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurve V.T. dhe D.K., të cilët nga Prokuroria Speciale dyshohen për veprat penale ...

VIDEO: Snajperistët u angazhuan në aksionin në veri

Në operacionin e ndërmarrë të martën në komunat në veri të Kosovës kundër rrjetave të kontrabandës dhe krimit të organizuar, Policia e Kosovës ka ...

FOTOGALERI nga aksioni i Policisë në veri të vendit

Në emisionin e së premtes ‘Drejtësia në Kosovë u shfaqën pamjet ekskluzive të aksionit të policisë i cili u zhvillua më 28 maj kryesisht në veriun e Mitrovicës.

Pacolli: OKB-në të nis hetimet për rusin e arrestuar në Kosovë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i ka ftuar përfaqësuesit e lartë të Organizatës së Kombeve ...