Postet nga: aksioni në veri

Lista Serbe: Njësitë Speciale bastisën ilegalisht e brutalisht pronat në veri

Aksion ilegal e brutal e ka konsideruar Lista Serbe (LS) aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në 5 lokacione të ndryshme në lidhje me sulmin në Banjskë të ...

Detaje nga suspendimi i ish-drejtorit të Antidrogës në veri, dyshohet se pa urdhër shkoi në vendin ku u zbuluan narkotikët

Ish-drejtori i Antidrogës në veri të Kosovës, Ilir Xhemajli dhe hetuesi rajonal i Forenzikës, Marian Gizdiç janë suspenduar gjatë ditës së sotme nën dyshimin se ...

Murati: Pajisjet e konfiskuara për prodhim të kriptovalutave shpenzojnë rrymë 60 deri 120 mijë euro në muaj

Minstri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se 272 pajisjet për prodhim të kriptovalutave të cilat u konfiskuan sot në Leposaviq shpenzojnë energji elektrike sa shpenzimi mesatar i 500 shtë...

Shefi i Zyrë së BE-së në Kosovë arsyeton deklaratën e Borrell për aksionin anti-kontrabandë në veri

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka deklaruar se nuk sheh kundërthënie mes Raportit të Progresit dhe deklaratës së Përfaqësuesit ...

Deklarata e Josep Borrell për aksionin e Policisë në veri, e njëanshme dhe e dëmshme

Qëndrimet e përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, janë parë sikur qëndrime të palës serbe, pasi ky zyrtar ...

Një muaj paraburgim pesë të arrestuarve në aksionin në veri

Gjykata e Prishtinës njofton se ka caktuar masën e paraburgimit ndaj pesë personave të arrestuar në aksionin e 13 tetorit në veri të Mitrovicës.

Krahasimet e ministrit Rakiq dhe thirrja për ndihmë nga Serbia, njohësit e ligjit tregojnë a është vepër penale

“President, gjeneral, ministri, nga ju sot presim përgjigje konkrete, a mundeni apo nuk mundeni të na ndihmoni, a dëshironi apo nuk dëshironi të na ndihmoni. Kjo na ...

FOTO: Vrimat e plumbave në autoblindat e Policisë

Policia e Kosovës në një komunikatë për media për gjithë situatën e krijuar gjatë ditës së sotme në veri të vendit ka publikuar edhe disa ...