Postet nga: aksidentet

Rrugët e gjakosura të Kosovës: 52 të vdekur për gjashtë muaj

Aksidentet në trafik janë shndërruar viteve të fundit në një problem serioz në Kosovë. Sipas Policisë së Kosovës, 52 persona kanë humbur jetën që nga janari i vitit 2019 ...

Mustafa-Lekajt: Vetëm kriminelët mund të sillen me shpërfillje në këtë situatë

Ka vazhduar edhe më tutje polemika mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për aksidentin ku vdiq një person

Prokuroria e Gjilanit sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj personit i cili dyshohet se mbrëmë shkaktoi një aksident, si pasojë e ...

Policia gjobit afro 1.000 shoferë

Policia e Kosovës ka shqiptur rreth 1 mijë tiketa për kundërvatje të ndryshme vetëm në 24 orët e fundit.

Kosovarët sfidojnë në Viber radarët e Policisë - FOTO

Përpjekjet e Policisë së Kosovës për të parandaluar aksidentet e shumta me fatalitet të cilat po ua marrin jetën qytetarëve të vendit, janë duke u ...

Kryeministri pas aksidenteve me fatalitet, kërkon raport nga ministri i Punëve të Brendshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Ministria e Punëve të Brendshme që të ndërmerr një plan konkret për çështjen e aksidenteve me fatalitet.

Rrugët vdekjeprurëse të Kosovës

11 persona kanë vdekur në aksidente të  ndryshme trafiku nëpër Kosovë, vetëm në dy muajt e fundit.

IKSHP e alarmuar për aksidentet, jep disa rekomandime

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate për media u ka bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes ...