Postet nga: aksident ajror

Rrëzohet aeroplani ushtarak në Kroaci, dy të vdekur

Dy pjesëtarë të Forcave Ajrore kroate humbën jetën të enjten (7 maj) pas rrëzimit të një aeroplani trajnues ushtarak afër Zarës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes ...

Kazakistan: 15 persona të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit

Një aeroplan i kompanisë kazake, Bek Air, është rrëzuar me 95 pasagjerë dhe pesë anëtarë të bordit, pas nisjes nga aeroporti i Almatit, duke lënë të vdekur të ...

Kongo: Të paktën 27 të vdekur nga rrëzimi i një avioni

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni të vogël, mbi një lagje të populluar në qytetin Goma, në Republikën Demokratike të ...

Avioni i ushtrisë rrëzohet në një zonë banimi në Pakistan,17 të vrarë

Së paku 17 njerëz u vranë dhe 12 të tjerë u plagosën pasi një aeroplan i vogël ushtarak u rrëzua në një zonë banimi, në afërsi të ...

Rrëzohet një aeroplan në Suedi, 9 të vdekur

Nëntë vetë kanë humbur jetën sot pas rrëzimit të një aeroplani të vogël turistik në Suedinë veriore, njoftuan autoritetet lokale.

Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani në afërsi të Everestit

Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur, pasi një aeroplan i vogël u rrëzua mbi një helikopter që ishte parkuar në ...

Rrëzohet aeroplani i kompanisë ‘Ethiopian Airlines’ me 157 persona në bord

Aeroplani i kompanisë “Ethiopian Airlines Boeing 737”,  është rrëzuar derisa ishte duke fluturuar në drejtim të Kenisë.

Përplasen dy avionë në ajër

Ministri japonez i Mbrojtjes, Takeshi Iwaya, ka njoftuar se një operacion i madh shpëtimi po zhvillohet pak milje larg brigjeve japoneze, pasi 5 marinarë amerikanë rezultojnë të zhdukur si pasojë ...