Postet nga: Akreditimi

Konferenca e Rektorëve ia numëron AKA-së ‘shkeljet ligjore’

Konferenca e Rektorëve të universiteteve publike sërish ka publikuar një njoftim i cili jep detaje për disa nga programet që u është tërhequr akreditimi në kë...

Edhe ambasadori amerikan mbështet Këshillin Shtetëror të Cilësisë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka deklaruar sot se politika duhet të qëndrojë larg sektorit të arsimit në Kosovë.

MAShT: Rektorët kanë qenë të përfshirë në zgjedhjen e anëtarëve të KShC-së

Konferenca e Rektorëve të Universiteteve Publike dje njoftuan se që nga dita e sotme do të hyjnë në grevë, e cila do të pasohet edhe me protesta si pasojë ...

Apostolova kundër rektorëve, mbështet Agjencinë e Akreditimit

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, është takuar sot me anëtarët e Bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), konkretisht me Këshillin ...

MAShT nuk i komenton kërkesat e rektorëve, thonë se KShC është institucion i pavarur

Rektorët e gjashtë universiteteve publike, me 21 janar të këtij viti i dërguan letër kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe ministrit të Arsimit, Shkencës dhe ...

Rektorët para Komisionit për Arsim: Në Excel pamë vetëm ngjyrën e kuqe

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi sot diskutoi kërkesën e gjashtë rektorëve të universiteteve publike për shkarkim të ...

(DOKUMENT) KSHC iu përgjigjet rektorëve: Nuk i plotësuat kriteret

Këshilli Shtetëror i Cilësisë (KSHC) ka reaguar ndaj kërkesës që gjashtë rektorë të universiteteve publike kishin dërguar ndaj Ministrit të Arsimit për shkarkimin ...

ORCA- rektorëve: më shumë autokritikë e punë, më pak akuza

Organizata për Rritjen e Cilësisë në (ORCA) shpreh ka reaguar ndaj reagimit e Konferencës së Rektorëve të Universiteteve Publike të Kosovës lidhur me tërheqjen ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!