Postet nga: AKR- NISMA- PD

Rinumërohen 1102 vendvotime deri më tani

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vazhdon rinumërimi i vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i.

Nisma Socialdemokrate insiston se e ka kaluar pragun

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, para disa orëve e kishte konfirmuar për KALLXO.com, se ka përfunduar numërimi i 1806 pakove me fletëvotime ...

Nisma: Me rinumërim të plotë të votave, marrim 7 mandate

Nisma Social Demokrate po vazhdon të besojë se ata bashkë me partnerët e koalicionit e kanë kaluar pragun zgjedhor prej 5% të votave, por thonë se është dëmtuar vota ...

Rezultatet preliminare të KQZ-së, Nisma nuk kalon pragun

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e 100 përqind të votave të rregullta.

Bilall Sherifi: Nisma Socialdemokrate do të jetë në Kuvend dhe në Qeveri

Bilall Sherifi, kandidat për deputet nga Nisma Socialdemokrate, është shprehur tejet optimist se koalicioni Nisma Socialdemokrate-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor falë votave të diasporës të cilat nuk ...

Programi qeverisës i AKR-NISMA-PD për shëndetësinë në Kosovë

Në mbrëmjen e sotme në #DebatPernime, kandidatja për deputete nga koalicioni AKR-Nisma-PD, Mirlinda Sopi, tregoi planin qeverisës për shëndetësi në Kosovë.

Zotimet e AKR-NISMA-PD për shëndetësinë

Në #DebatPernime, mbrëmjen e sotme, Mirlinda Sopi nga koalicioni AKR-NISMA-PD, dha premtimet e saj dhe të koalicionit që përfaqëson sa i takon rregullimit të sistemit të shë...

Koalicioni AKR-NISMA-PD sfidohet për kandidatin për deputet Agim Çakaj

Mbrëmjen e sotme në #DebatPernime po diskutohet për shëndetësi ku partitë politike po shpalosin planprogramet e tyre për sistemin e shëndetësisë dhe rregullimin ...