Postet nga: AKK

Kompanitë e derivateve do t'i drejtohen Gjykatës lidhur me gjobat në vlerë 4 milionë euro

Shoqata e Naftarëve të Kosovës e ka kundërshtuar vendimin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës përmes të cilit 14 kompani të derivateve të naftës janë gjobitur ...

Gjoba 4 milionë euroshe, reagon Shoqata e Naftarëve

Shoqata e Naftarëve të Kosovës e ka kundërshtuar dhe e ka quajtur arbitrar vendimin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës për gjobitjen e 14 kompanive të derivateve ...

Tahiri: Mustafa dhe Haradinaj u dakorduan që sa më shpejt të bëhet qeveria e re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i i AAK-së Ramush Haradinaj kanë zhvilluar sot një takim.

Autoriteti i Konkurencës paralajmëron hetime për çmimet e dezinfektuesve dhe alkoolit

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) ka njoftuar se kanë bërë monitorimin e tregut dhe ka evidentuar dyshime për shkelje të konkurrencës në disa raste që kanë ...

Autoriteti i Konkurrencës paralajmëron masa ligjore për bizneset që ngritin çmimet

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, përmes një publikimi në Facebook ka paralajmëruar masa ligjore për bizneset që ngritin çmimet në këtë kohë ...

Prestreshi: Rritja e çmimeve, Autoriteti i Konkurrencës nesër mban mbledhje urgjente

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhje urgjente me komisionin e AKK, pasi Qeveria e Kosovë...

Agjencia Kundër Korrupsion nis hetime për 'luksin' e menaxhmentit të UP-së

Agjencia Kundër Korrupsion (AKK) ka hapur hetime ndaj menaxhmentit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, për shtesat e larta, mëditjet dhe shpenzimet në udhëtime jashtë ...

Anëtarja e KD të UP-së mbante shumë pozita, AKK e detyron të heqë dorë nga disa

Agjencia Kundër Korrupsion e ka mbyllur rastin për anëtaren e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Laura Kryeziu-Selimi.