Postet nga: AKI

Aksioni në Prishtinë është ndërmarrë nga njësia FAST Kosova dhe AKI

Katër persona janë arrestuar sot në lagjen “Kalabria” të Prishtinës në një operacion të njësive speciale të Policisë së Kosovës.

Ish shefit të AKI-së dhe dy të akuzuarve tjerë u refuzohet kërkesa për hudhjen e aktakuzës në rastin e 'gylenistëve'

Gjykata Themelore e Prishtinës sërish e ka refuzuar kërkesën për hudhjen e aktakuzës kundër Driton Gashit, ish shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencë...

Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së dërgon shkresë te drejtori për informacione pas përgjimeve

Pretendimet se Prokurorja e Krimeve të Rënda në Prishtinë, Shemsie Asllani po përdor pozitën e saj për të ushtruar ndikim në zgjidhjen e një lënde ...

Përgjimet ku përmenden informacionet e AKI-së do të diskutohen në mbledhjen e ardhshme të komisionit

Pretendime se Prokurorja e Krimeve të Rënda në Prishtinë, Shemsie Asllani po përdor pozitën e saj për të ushtruar ndikim në zgjidhjen e një lënde ...

Musliu: Nuk duhet të ketë panik për sigurinë kombëtare në rastin e Deçanit

Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Ganimete Musliu Ganimete Musliu, në një konferencë për media pas mbledhjes së komisionit, i ...

Pa media, Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së fillon raportimin në komision parlamentar

Në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë pa praninë e mediave ka filluar raportimin  Inspektori i Përgjithshëm të Agjencisë së Kosovë...

Emërohet zëvendësdrejtori i ri i AKI-së

Dy krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, sot kanë emëruar Agon Bytyqin zëvendësdrejtor të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI).

Shkarkohet zëvendësdrejtoresha e AKI-së, Vlora Hyseni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, e kanë shkarkuar nga detyra zëvendësdrejtoren e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Vlora Hyseni.