Postet nga: ajri i ndotur

Sejdiu Kundër Ajrit të Ndotur Propozon Drunj Pluhur-Thithës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka thënë se nesër në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të ...

Ajri i Ndotur Mbush QKUK-në me Pacientë

Shkalla e lartë e ndotjes së ajrit ka ndikuar në rritjen e numrit të pacientëve që kërkojnë ndihmë mjekësore në institucionet shëndetësore, thonë në Qendrë...

Ajri i Ndotur Alarmon Komisionin Parlamentar

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor i Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës.

Reagon Ministrja Lidhur me Ajrin e Ndotur në Prishtinë

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka reaguar pas reagimeve të qytetarëve për ndotjen e madhe të ajrit në Prishtinë dhe komunat përreth.

Ukëhaxha: Kanceri Mund të Vijë Edhe nga Ajri i Ndotur

Antigona Ukëhaxha nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës ka prezantuar hulumtimin lidhur me pasojat e ndotjes së ambientit në Kosovë në shëndetin e qytetarëve.

Besimtarëve Ortodoksë u Kërkohet të Mos Ndezin Zjarre për Buzmin

Besimtarët krishterë ortodoks sot festojnë Buzmin, një ditë para festës së Lindjes së Krishtit.

Shkupi, Ndër Qytetet me Ajrin më të Ndotur në Botë

Shkupi sot po ngulfatet nga ajri i ndotur.