Postet nga: agron uka

Rrëfimi për shitjen dhe shfrytëzimin e fëmijëve nga çifti nga Gjilani

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” do të transmetohet rrëfimi i një gruaje, burri i së cilës këtë javë u arrestua nën dyshimet se ka ...

Dy ish-drejtorët e komunës së Gjilanit dalin para gjyqit

Në gjykatën e Gjilanit sot u mbajt shqyrtimi gjyqësor ish-drejtorit komunal të Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe ish-drejtorit të Shërbimeve Publike në komunën e Gjilanit, Naser Korç...

I akuzuar për punësim të paligjshëm, ish-drejtori: E bëra për ta ulur papunësinë

Ish-drejtori i Arsimit, Shëndetësisë dhe Kulturës i Komunës së Kllokotit, Mirosllav Stoliq, ka dalë sot para Gjykatës në Gjilan për t’u përballur ...

Vdekja e të Moshuarit në Gjilan Praralajmërohen Arrestime të Tjera

Pasi u arrestuan dy persona, të dyshuar për mosdhënie të ndihmës një të moshuari që në Gjilan u rrëzua në skaj të rrugës dhe më ...

Arrestohet Personi i Dytë

Është arrestuar edhe personi i dytë lidhur me vdekjen e të moshuarit që nuk iu ofrua ndihma në Gjilan.

Maloku: Nuk Japim Urdhra për Rrënimin e Objekteve pa Leje

Kryeprokurori i Gjilanit Jetish Maloku në Emisionin “Drejtësia në Kosovë” të transmetuar të premten deklaroi se shkresa e prokurorit të krimeve të rënda Agron Uka për disa ...

Urdhri i Prokurorit Çudit Pronarët e Lokaleve

Urdhri i Prokurorit Çudit Pronarët e Lokaleve

Siç transmetoi “Drejtësia në Kosovë”, inspektorët e ndërtimit janë vënë në lëvizje vetëm pasi për disa ndërtime ilegale në qendër të ...